Terapevtska vadba  

Terapevtska vadba je namenjena vsem, ki se srečujete z bolečinami, bodisi najbolj pogostimi, ki so v ledvenem delu hrbta, ali bolečinami v stopalih, kolenih, prsnem delu hrbtenice, ramenskem sklopu ... Vsaka vadbena enota se prilagodi posamezniku in njegovim specifičnim potrebam. Terapevtska vadba združuje različne principe obravnave posameznika, saj le tako dosežemo optimalne rezultate. Tako na posamezni vadbeni enoti uporabljamo principe manualne terapije, aktivnega raztezanja, učenja pravilnih gibalnih vzorcev, treninga za moč itd.   

Postrehabilitacija in preventiva pred poškodbami  

Ko pride do poškodbe, obstajata dve poti do prejšnjega stanja in normalnega gibanja. Prva je rehabilitacija skozi proces vadbe, druga pa operacijski poseg. Slednji ni vedno boljši, saj se moramo zavedati, da gre pri operaciji za invazivni poseg, kar pomeni, da se tkivo dodatno poškoduje. Če je mogoče, odvisno pa je od narave poškodbe, strmimo k rehabilitaciji skozi proces vadbe, saj je čas okrevanja do popolnega gibanja praviloma krajši, kot bi bil, če bi se odločili za operativni poseg. Tudi če se odločimo za operativni poseg, je smiselno pred samim posegom izvajati vadbo, prilagojeno osebi in poškodbi, s katero bo poskrbljeno za krepitev vseh nujno potrebnih mišičnih skupin. Zavedati se je treba, da moramo biti še preden ležemo na operacijsko mizo fizično čim močnejši, saj bo le tako postopek rehabilitacije, ki bo sledil, kratek in učinkovit.  

Korekcija drže  

Pri programu za korekcijo drže, se osredotočamo na tri najbolj pogoste oblike nepravilne drže in sicer kifoze v prsnem delu hrbtenice, povečane lordoze v ledvenem delu hrbtenice in skolioze. Velikokrat se pri posamezniku pojavlja kombinacija več oblik nepravilne drže, kajti hrbtenica je ena celota in če prihaja do nepravilnosti na enem delu, se pogosto to prenese tudi na drugi del hrbtenice. Ko se posvetujemo s posameznikom, naredimo tudi oceno stanja in na podlagi tega pripravimo program vadbe.  

Kondicijska priprava   

  Ko si zadamo športne cilje, moramo v obzir vzeti tudi kondicijsko pripravo za specifične obremenitve in specifične cilje. Za program kondicijske priprave se odločajo tako športniki kot tudi rekreativci. Obojim je skupna želja po naslednjem koraku, stopiti stopničko višje. Z vami se pogovorimo, določimo realne cilje in program prilagodimo tem ciljem.   

Vadba za moč  

Pri vadbi za moč gre za klasičen pristop k vadbi, kjer se za namene vadbe uporablja lastna teža, elastični trakovi, trx trakovi, proste uteži,… Program je namenjen posameznikov, ki imajo specifične cilje razvijanja moči ali vzdržljivosti v moči. Lahko ste začetnik, ki se želi naučiti pravilnih gibalnih vzorcev, ali izkušeni veteran, ki si želi nekaj več – narediti naslednji korak. Pri nas boste našli primerno rešitev.  

Prehransko svetovanje  

Po temeljitem pogovoru z vami in pregledu dnevnika prehrane, ki ga vodite sami, prilagodimo načrt prehrane, tako da boste dosegali svoje cilje, medtem ko sam način prehranjevanja ostaja v pretežnem delu enak. Prevelike spremembe bi pomenile dodaten stres, ki ga človek ob današnjem tempu življenja ne potrebuje.   

Individualna, semi individualna ali skupinska vadba - do 6 vadečih

Individualno: Pri individualni vadbi je pozornost v celoti usmerjena na vadečega, vadba je prilagojena posameznikovim ciljem, težavam, bolečinam … S tem pridobi vadeči največ, kar od vadbe lahko dobi na področju znanja in hitrosti doseganja cilja. 

Semi individualno: Vadba poteka v paru. Ta je še vedno prilagojena posamezniku, vendar se stremi k homogenosti para, doseganju individualnih ciljev in ciljev para. Vadba v paru je tudi cenovno bolj ugodna rešitev udejstvovanja na vadbi prilagojeni posamezniku. 

Manjše skupine do 6 vadečih: V manjših skupinah želimo ohranjati kakovost izvedbe vaj in podajanja znanja, zato so skupine oblikovane tako, da so čim bolj homogene, cilji pa generalno usmerjeni. Večinoma je delo v skupinah usmerjeno v gradnjo vsakodnevno funkcionalnega telesa, brez bolečin in omejitev v gibanju.  
Išči